Ogłoszenia
30
maj
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31.05.2026
- Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe o 16.45, od jutra będą nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie od 17.45, a w niedziele o 16.45.
- W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo św. Ojca Pio. Różaniec o 17.30, potem Eucharystia i Adoracja Pana Jezusa z modlitwą o uzdrowienie.
- Również w poniedziałek po Mszy św. o 8.00 spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.
- We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
- W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. będą o godz. 6:00, 7:30, 9:00 12:00, 14:00, 17:00 i 19:00. (nie będzie Mszy św. o 10.30). Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 9:00. Zachęcamy do licznego udziału Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholkę „Boże Nutki”, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, chłopców dzwoniących dzwonkami, dziewczynki sypiące kwiaty, niosących chorągwie i feretrony oraz wszystkie wspólnoty modlitewne i apostolskie. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Składka jest przeznaczona na hospicja prowadzone przez naszą diecezję.
- W tym tygodniu wypada 1 czwarte, 1 piątek i 1 sobota czerwca.
- W 1 piątek Msze św. o 6.00, 7.00 i 8.00 wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy, o 16.00 dla dzieci, o 18.00 i o 20.00 dla młodzieży. W 1 piątek będziemy gościć misjonarza z Indii ks. Kishore’a Bezam, który będzie nam głosił słowo Boże, a ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć budowę domu i szkoły dla sierot, którą prowadzi.
- Ze spowiedzi świętej możemy skorzystać w czasie każdej Mszy św., a w sposób szczególny zapraszamy w środę od godz. 17.00.
- W 1 sobotę rozważanie Maryjne o 7.45, potem Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa prowadzona w tym miesiącu przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
- W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych.
- W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczna wokół kościoła będą w dni powszednie po Mszy Św. 18:00 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00.
- W Boże Ciało i w niedzielę po Bożym Ciele ministranci posługujący w naszej parafii będą rozdawali foldery o Eucharystii, przy tej okazji możemy wesprzeć finansowo ich wakacyjne wyjazdy. Bóg zapłać.
- W odpowiedzi za zaproszenie Biskupa Ordynariusza w dniach 4 - 5 lipca (sobota - niedziela) wyruszy z naszej parafii i regionu mieleckiego dwudniowa Mielecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa w intencji powołań kapłańskich i młodzieży. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o 6.00 w naszym kościele. Zapisy w kancelarii. Koszt 20 zł. Zapraszamy na pielgrzymi szlak.
- Zbliżają się uroczystości odpustowe w naszej parafii. Suma odpustowa 27 czerwca o 11.00 będzie w intencji Kapłanów Rodaków przeżywających swój Jubileusz Kapłański i w intencji Małżonków przeżywających w tym roku swój małżeński jubileusz. Prosimy zgłaszać do kancelarii wszystkich Jubilatów Sakramentu Małżeństwa.
- Wszystkim ofiarodawcom naszej parafii wyrażamy serdeczną wdzięczność i zapewniamy ich o modlitwie przed obliczem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Informujemy również o możliwości składania ofiar zbliżeniowo przez wpłatomat umieszczony za ławkami z tyłu kościoła.
- W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli z naszej parafii śp. Wanda Banaś, Emilia Jóźwiak, Janina Bać, Stanisława Anna Kusak - polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…


