Aktualności
Sław języku tajemnicę....o uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Dzień zaczął się pochmurnie, a przed godz. 8 spadły pierwsze krople deszczu. Tymczasem trwały ostatnie przygotowania do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwanej Bożym Ciałem. Przed godz. 9 nasi parafianie i goście śpieszyli na Eucharystię, szli młodsi i starsi, prowadzeni przez rodziców: chłopcy z dzwoneczkami, i dziewczęta z koszyczkami kwiatów, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, liturgiczna służba ołtarza, dorośli bezpośrednio zaangażowani w przygotowania do tego wydarzenia.
Punktualnie o 9.00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Witając zgromadzonych celebrans zwrócił uwagę, że dzisiejsze święto jest Świętem Jezusowego „pragnę” wypowiedzianego na krzyżu.
Czego jednak Jezus pragnął od nas wszystkich zebranych wokół ołtarza? W znalezieniu odpowiedzi pomógł nam ks. Maciej głoszący homilię: „Serca nie da się zapełnić rzeczami. Serce jest stworzone do miłości” Tak! Serce ludzkie potrzebuje kochać i chce być kochane.
Może więc Jezusowe „pragnę” to wołanie o konkretną naszą miłość do Niego. O miłość, która wyraża się w drobnych gestach, w byciu na modlitwie, w słuchaniu Słowa Bożego, w prostych aktach życzliwości względem siebie.
Długa była procesja do Komunii Świętej, tyle osób stało się żywmy monstrancjami!
A potem ruszyła procesja eucharystyczna: feretrony i chorągwie, liturgiczna służba ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy z dzwoneczkami. I ON – Bóg ukryty w maleńkiej Hostii, tak delikatnej i drobnej, że ludzka ręka może Ją zmiażdżyć, a podmuch wiatru zdmuchnąć. Zaglądał na nasze ulice, na chodniki, między bloki, na główną arterię miasta i obficie błogosławił unoszony czterokrotnie, przy przygotowanych ołtarzach. Bóg jest z nami, w naszym życiu, dziś wyjątkowo mocno, ale każdego dnia po cichu, w ukryciu, a jednak JEST!
Wspólnie z Nim szliśmy dziś po naszych drogach…..Zapraszajmy Go do naszej codzienności każdego dnia, On chce być z nami i nam błogosławić nieustająco. Pozwalajmy Mu na to.
I karmmy się Jego Ciałem na każdej Mszy Świętej, abyśmy nie ustali w drodze! Bądźmy z Nim w adoracji!
PS.I w Boże Ciało, w czasie procesji deszcz nie pada:) Bóg jest dobry!


