Aktualności
Sercowa sprawa....
Rozpoczęliśmy czerwiec, który w tradycji Kościoła poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy każdego i każdą z Was do spędzenia wspólnie czasu w klimacie Tajemnicy Serca Pana Jezusa, w czasie sprawowanego w naszym kościele nabożeństwa czerwcowego i Mszy św. odprawianej bezpośrednio po nim ( w dni powszednie o 17.45, a w niedziele o 16.45) "Chwytajmy Jezusa za serce!" jak zachęcała św. Teresa od Dzieciątka Jezusa.
Przypomnijmy co o nabożeństwie do Serca Jezusa pisał Ojciec Święty Franciszek w encyklice Dilexit nos: "Nabożeństwo do Serca Chrystusa nie jest kultem organu oddzielonego od Osoby Jezusa. To co kontemplujemy i adorujemy, to cały Jezus Chrystus, Syn Boży, który stał się człowiekiem, przedstawiany na obrazach, na których wyeksponowano Jego Serce. W tym przypadku serce z ciała jest traktowane jako obraz lub uprzywilejowany znak najintymniejszego centrum wcielonego Syna i Jego miłości, boskiej i ludzkiej jednocześnie, ponieważ bardziej niż jakakolwiek inna część Jego ciała jest ono naturalnym wyrazem i symbolem Jego niezmierzonej miłości." (nr 48)
A może zechcecie w ramach lektury duchowej sięgnąć właśnie do encykliki Papieża Franciszka " Dilexit nos. O miłości ludzkiej i Bożej Serca Jezusa Chrystusa". Jest ona dostępna pod linkiem: https://www.vatican.va/content...
Powolne smakowanie tego tekstu, czytanie go uważnie i bez pośpiechu może otworzyć przed Wami zupełnie nowe perspektywy w miłości do Pana Jezusa. Dobrej lektury!
Autorem fragmentu obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest o. Przemysław Wysogląd SJ (https://wysoglad.jezuici.pl/)


