Aktualności
Dar największy
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to święto, w którym Kościół skupia całą swoją uwagę na Obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uświadamia nam ono związek pomiędzy sprawowaniem Eucharystii i adoracją Pana Jezusa, który pozostaje pomiędzy nami pod postacią Chleba. Odbywające się w tym dniu procesje eucharystyczne są wyrazem wspólnej wiary, aktem uwielbienia
i świadectwem dla innych.
Przeżycie tej uroczystości ma pomóc każdemu z nas odnowić w sobie miłość do Pana Jezusa Eucharystycznego, uświadomić sobie wagę Jego Obecności i zachęcić nas do milczącej modlitwy przed Nim.
Mamy ten przywilej, że w naszym kościele parafialnym możemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień. Może warto zapytać siebie przy tej okazji, kiedy ostatnio zatrzymałem się w milczeniu przed Żywym Eucharystycznym Jezusem, kiedy zwyczajnie opowiedziałem Mu o swoim życiu, o Jego radościach i troskach, kiedy dałem Mu nieco swojego czasu?
Poczuj się dziś zaproszony do tego, aby w najbliższych dniach zajrzeć na adorację do parafialnej kaplicy adoracji.
Szczególnym momentem adoracji Jezusa będzie dziś, i w następnych dniach, procesja eucharystyczna - spróbujmy przeżyć ten czas głęboko, z uważnością, z nastawieniem swojego serca, ale też zewnętrznej postawy na Żywego Jezusa, który będzie niesiony przez kapłana po naszych ulicach, który wejdzie namacalnie w naszą codzienność.


