Aktualności
"Wybrałem sobie tego człowieka...."
30 i 31 maja to ważne wydarzenia nie tylko dla naszej parafii, ale całego Kościoła. Tak dzieje się zawsze, kiedy Pan posyła nowych robotników na swoje żniwo i daje Kościołowi nowych kapłanów. W tym roku w naszej diecezji Ksiądz Biskup Ordynariusz wyświęcił 14 księży, wśród nich naszego rodaka- ks. Bartosza Sobczyka. W dniu święceń mogliśmy powitać Księdza Neoprezebitera w naszej parafii i modlić się na nabożeństwie majowym. A w niedzielę, w samo południe, w centralnym momencie dnia spotkaliśmy się na wspólnej, prymicyjnej Eucharystii.- Było dużo modlitwy, radości i wzruszeń. Ważne, aby nie poprzestać na tym jednym dniu, w którym omadlaliśmy Księdza Bartosza - potrzeba systematycznej, wiernej modlitwy, polecania Go Panu Jezusowi, aby umacniał się w powołaniu, coraz bardziej się nim cieszył i służył tym, do których został posłany ( a już wiadomo, że będzie to parafia w Krużlowej). Jak mówił niedzielny kaznodzieja, ks. S. Szyszka: "potrzeba tych, którzy wszystkich nauczą żyć miłością". Dawać można jednak to tylko, co się samemu posiada, módlmy się więc, aby Ks. Bartosz z dnia na dzień kochał coraz mocniej Pana Jezusa i innych do tej miłości podprowadzał.
W galerii zdjęcia z powitania ks. Bartosza w parafii oraz z uroczystości prymicyjnych. Autorem tych ostatnich jest Pan Krzysztof Radoń, za ich udostępnienie serdecznie dziękujemy.


